جشنواره نوای خرم ۷

توضیحات

جشنواره و جایزه همایون خرّم رویدادی مشوقانه برای پاسداشت فرهنگ و هنر فاخر و اصیل ایرانی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه است. در این جشنواره، علاوه بر تأکید بر اجرای صحیح آثار موسیقی و مسائل تکنیکی و فنی، احترام به بزرگتر و پیشکسوت، رعایت آداب صحنه، آراستگی و پاکیزگی ظاهر و نیز روحیه کار گروهی مورد توجه ویژه قرار دارد و اجراهای مسابقهگونه و رقابت کودکان و نوجوانان در این رویداد، صرفاً فراهمآوری فضایی برای کسب تجربه اجرای صحنهای و ارائه هنر فرزندانمان در مقابل بزرگان موسیقی و مردم و نیز مشاهده هنر هم سن و سالهای خود و روشی انگیزشی برای تشویق آنان به تلاش و تمرین بیشتر و مستمر است و هیچگاه کسب مقام و برنده و بازنده شدن، هدف این جشنواره نیست.

جشنواره و جایزه همایون خرّم با بهرهگیری از آثار بزرگان موسیقی ایران چون همایون خرّم، روحالله خالقی، حبیبالله بدیعی، پرویز یاحقی، علی تجویدی، مهدی خالدی، مجید وفادار و اسدالله ملک و …، پیوندی ستودنی مابین نسل جدید با نسل طلایی موسیقی ایران به وجود آورده و نیز جای خود را به خوبی در میان اصحاب فرهنگ و هنر و خانوادههای ایرانی تثبیت نموده است. این موفقیت بزرگ بیشک مدیون الطاف بیپایان خداوند بزرگ است که هر که را و هر چه را بخواهد عزت میبخشد.

در پنجمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرّم، ۱۵۲۴ هنرمند کودک و نوجوان ۴ تا ۱۸ ساله، شامل ۷۸۱ دختر و ۷۴۳ پسر از ۲۷ استان، ۹۶ شهر و روستای کشور در قالب ۶۲۰ اجرای فردی یا گروهی در جشنواره شرکت نمودند. از نکات مهم جشنواره امسال اجراهایی از ۱۲۶ آموزشگاه و ۵ هنرستان موسیقی و ۲ مدرسه است که از ترویج روحیه کار گروهی و توجه به اجراهای گروهی حکایت دارد. از نظر کمی، رشد ۳۰ درصدی تعداد شرکتکنندگان، رشد ۲۰ درصدی تعداد اجراها، رشد ۳۰ درصدی تعداد آموزشگاههای شرکتکننده و …، نشان از روند رو به رشد جشنواره دارد.

داوران جشنواره پنجم شامل هنرمندان گرانقدر سرکار خانمها افلیا پرتو، پری ملکی و بهناز ذاکری و جناب آقایان میلاد کیایی، مظفر شفیعی، وارطان ساهاکیان، بابک شهرکی، مجید ناظم پور و پویان آزاده با دقت و صرف وقت بسیار، تمامی اجراها را که بسیاری از آنان از کیفیت مطلوب برخوردار بودند در فرهنگسرای نیاوران، مورد بررسی قرار دادند که در نهایت و بر اساس جمعبندی امتیازات ارائه شده از سوی هیات داوران، ۷۲ اجرا متشکل از ۹۱ نفر به عنوان برگزیده و ۴۴ اجرا متشکل از ۷۴ نفر برای تقدیر انتخاب شدند.

ملاک انتخاب اجراهای برگزیده، کسب حداقل ۸۰ درصد امتیاز و برای اجراهای قابل تقدیر، کسب حداقل ۷۵ درصد امتیاز داوران بوده است.

در این میان، به اعتقاد کارشناسان و نیز داوران پرتجربه محترم جشنواره، تلاش و پیشرفت کیفی هنرمندان کودک و نوجوان هر سال نسبت به دورههای قبل بسیار چشمگیر بوده و این، بزرگترین دستاورد و موفقیت برای جشنواره و فرزندان هنرمند ایرانزمین و خانوادههای همیشه حامی آنان و مدرسین و آموزشگاههای موسیقی است.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “جشنواره نوای خرم ۷”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%
سرمایه جمع شده
  • 11،730،000 ریالمبلغ حمایت شده
  • 10،000،000،000 ریالمبلغ مورد نیاز
  • 3حمایت کنندگان

پروژه دیگر

FundPress بسترهای نرم افزاری را ایجاد کرده است که در زمینه کمک به کارآفرینان ، شرکتهای نوپا و شرکتها سرمایه از هر کسی جمع می کند.